Новини з ліцею

ДИПЛОМОМ
ІІ ступеня 
комунального закладу позашкільної освіти "ОБЛАСНИЙ ЦЕНТРДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇТВОРЧОСТІ" ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
нагороджена 
СТУПАЧЕНКО АНАСТАСІЯ
здобувачка освіти Жадьківського ліцею Черняхівської територіальної громади 
учасниця ІІ обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "За нашу свободу" у рзділі "Поезія (вірші)"
середня вікова категорія 11-14 років 
В.о. директора                                              Марія БОВСУНІВСЬКА
Наказ №88-м
від 18.10.2021 р.


Вітаємо переможця Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу» Макарець Діану та керівника Зразкового музею «Історія села Жадьки», учителя зарубіжної літератури О. І. Демиденко. Зичимо здоров’я, наснаги та нових успіхів!


Учениця 11-го класу Жадьківського колегіуму Діана Макарець 12 лютого 2020 року взяла участь у І (обласному) турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу» в номінації «Краєзнавчі музеї» та посіла ІІІ місце і отримала подарунок. Захід відбувся на базі «Обласного центру туризму, краєзнавства учнівської молоді» Житомирської обласної ради.


У вирі дитячих                                                                                            буднів                                                                                                                                                                                                                                          
                                       

Достатньо виховати одне покоління,
щоб бути спокійним за наступні.

        Ми живемо у світі, який стрімко розвивається, у світі, де кожний ранок нового дня народжує нові ідеї для побудови майбутнього. І основна складова цього світу – це суспільство, це людина, яка має в собі високий розумовий потенціал, вірить у свою справу і чітко знає, чого хоче в цьому житті. Свої прагнення і переконання вона робить реальністю, крок за кроком створюючи велику і могутню державу. Але справа, розпочата нею, потребує численних сил і невичерпної наполегливості, а головне – досвіду. Причому досвіду, набутого в процесі власних вчинків і помилок, виправляючи які людина здобуває щось своє. Виховання – багатогранний і складний процес. Школа зобов’язана створити умови для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України, формування покоління конкурентоспроможних і мобільних, здатних навчатися впродовж всього життя, створювати і розвивати цінності суспільства.                                                                   Кожна школа, як і людина, має своє обличчя, характер свої погляди. Виховна система нашого колегіуму заснована на ідеях педагогіки життєтворчості, становлення і розвитку особистості школяра, створення ситуації успіху та самореалізації дитини. Учні нашого навчального закладу мають можливість не тільки здобути міцні знання з предметів, а й розвиватись всесторонньо. До послуг учнів робота різних секцій, гуртків, клубів. Тут вони покращують свій фізичний стан, вчаться працювати з різного роду матеріалами, удосконалюють смаки, розвиваються творчо. А тому є учасниками і переможцями як районних, так і обласних конкурсів.
Школа – це простір життя дитини: тут вона не готується до життя, а повноцінно живе. Організувати цікаве, корисне шкільне життя допомагає учнівське самоврядування. Воно є уособленням демократичної атмосфери у школі, формою самодіяльної організації дитячого життя в ній, важливим чинником самовиховання особистості. Метою такого дитячого управління є – сформувати в дітях почуття господаря школи, класу, самостійно організовувати, планувати, оцінювати результати своєї діяльності, вміння співпрацювати на принципах партнерства,  чесності, демократизму, готуватись до життя в соціумі.
Реалізують цю мету органи учнівського самоврядування. Учнівський парламент, до складу якого входить шість комісій, здійснює планування різних справ, розподіляє доручення, перевіряє їх виконання, організовує дозвілля школярів. Старшокласники самі здійснюють чергування в колегіумі, випуск газет.  Змагання між класними колективами має позитивний вплив на зміни в успішності, відвідуванні занять,чистоті, дисципліні, збереженні підручників, участі в загальноколегіумних заходах та в організації класного життя.
 Структура парламенту дозволяє охопити всі сторони життя і діяльності учнівського колективу.  Члени парламенту стали організаторами різних справ: свят, проектів, конкурсів, вечорів, вогників, спортивних змагань, акцій, виставок, екскурсій,  природоохоронної та пошукової роботи. Слід відмітити активну роботу таких учнів: Ковтонюка Юрія, Романа та Надію, Ярмоченко Яну, Макарець Дарину, Власюк Віту, Соболевського Дениса та Альону, Некрашевича Олександра, Шевчук Ілону, Прут Анастасію, Кудрявцеву Марію та Олену. Багато заходів вже стали традиційними. Частина з них проводиться для  учнів округу. Це «Козацькі забави», зустрічі учнів 9 класів, «Веселі каруселі», «Нумо, козачата», веселі старти.
Виховання – важлива справа, ним вирішується доля людини. Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити не ординарно. Ось чому необхідні пошук і підтримка учнівської молоді, чиї особистісні переконання спрямовані на активну участь у громадському житті, молоді, яка має організаторські здібності, усвідомлює себе потенційним лідером, має бажання використовувати свою енергію та здатності заради інших. А принцип дії виражається виражається формулою «Твори! Радь! Пропонуй!Зацікавлюй! Довіряй! Аналізуй!»

Педагог-організатор Жадьківського
колегіуму

Олена Андріївна Мухлінська



«Чисті роси». 

Аспекти підготовки до звіту художньої самодіяльності Жадьківського освітнього округу



Традиція проводити звіти художньої самодіяльності навчальних закладів «Чисті роси» проводиться у  черняхівському районі вже на протязі багатьох років. Цього ж року, з ініціативи начальника відділу освіти Сташенка Григорія Федоровича, дана традиція набула більш глибшого змісту.
   Навчальним закладам було запропоновано провести звіти у вигляді концертів у освітніх округах. Це було зроблено з метою всебічного залучення суб’єктів округів у процес творчості, для того , щоб кожен учень, вихованець дошкільного навчального закладу, вчитель, медик, клубний працівник, просто бажаючий, у кого є талант чи обдарування, зміг їх показати, а разом з тим порадувати людей.
  Традиційно так склалось, що більшість  новацій у округах розпочинаються з Жадьківського освітнього округу.
    Що ж, завдання перед всіма членами округу було поставлено, залишалось лише їх якнайкраще виконати. Тому, відразу кожен з навчальних закладів почав з самого головного – підбору репертуару. Було створено творчі групи, які розглядали та відбирали номери, проводився підбір артистів, підготовка реквізиту та сценічних костюмів. Одночасно було запропоновано вчителю музичного мистецтва Селецької ЗОШ І-ІІ ступенів Крижанівському Олександру Вікторовичу створити сценарій такого дійства. Наперед зазначу, що йому це блискуче вдалося.
  Після коротких «консультацій», було прийнято рішення про те, що проводитись звіт округу буде в Салівському будинку культури, як такому, в актовому залі якого, на думку спеціалістів, найкраще акустичне звучання. Салівський сільський голова Сергій Петрович Бондарчук завірив організаторів свята, що він надасть всю посильну допомогу у його підготовці, адже такий концерт буде проведений не тільки для учнів та вчителів округу, а і для жителів ввіреної йому громади.
   На протязі двох місяців, які передували звіту, в школах, садочках, колегіумі кипів творчий процес: проводились інтенсивні репетиції, відбувались пошуки  якісної звукопідсилюючої техніки, реквізиту та костюмів. Тут варто висловити подяку керівництву Селецького будинку культури, будинку дитячої та юнацької творчості та будинку культури смт. Черняхів, вчителям, вихователям та обслуговуючому персоналу навчальних закладів.
    На початковій стадії підготовки було здійснено ряд репетицій на базі Жадьківського колегіуму, адже найбільша кількість учасників працює і навчається  тут, тут же знаходиться і звукопідсилююча апаратура. Знову потрібно відзначити вчителів, які відповідали за дану ділянку роботи – це вчителі фізичного виховання та музичного мистецтва Жадьківського колегіуму Присяжнюк Володимир Михайлович та Сахненко Катерина Юріївна, які намагались добирати художні номери, фонограми та музичне оформлення до них. У цьому їм допомагали більшість вчителів.  В даний період у всіх навчальних закладах округу відбувались так би мовити «муки творчості»: добирались та відмітались репертуарні номери, виникали дискусії щодо якості та місця виконання, підбору костюмів, елементів виступів тощо. Одним словом, було «жарко».
  На 10 лютого  відділ освіти призначив попереднє прослуховування та відбір найкращих номерів для концерту, адже «Чисті роси» черняхівщини вийшли на якісно новий рівень – обласний. Передбачалось знімання звіту Житомирським телебаченням. Всі з нетерпінням та тривогою очікували цієї дати. Кожен хотів, щоб був обраний саме той номер, у якому брав участь він або вона.
  Для попереднього прослуховування в колегіум прибули куратор Жадьківського освітнього округу, голова профспілкової організації освітян черняхівщини, методист відділу освіти Чернявська Валентина Василівна та методист відділу освіти, відповідальна за культурний сектор Савчук Лариса Леонідівна. А також всі учасники майбутнього концерту. Цього дня емоції та хвилювання «били через край», проводились обговорення номерів, надавались пропозиції для покращення їх якості, на ходу вносились корективи та зміни. В результаті було прийнято спільне рішення представників відділу освіти та навчальних закладів про остаточну підготовку 19 найкращих виступів.
   Після 10 лютого робота по підготовці свята розгорілась зі ще більшою силою. Тепер потрібно було відшліфовувати вибрані номери, узгоджувати дії різних суб’єктів округу, готувати приміщення, проводити репетиції спільних номерів, адже  фактор віддаленості тут відігравав чи не найголовнішу проблему. Потрібно було готувати ведучих, узгоджувати поточні питання, вирішувати проблеми підвозу, організації навчального процесу, пов’язаної з великою кількістю учасників та репетицій.
 Та все це ще і на фоні трагічних подій у нашій державі, коли кожен в душі переживав за її, а разом і за своє майбутнє.
   Та все минулось. 21 лютого 2014 року всі суб’єкти Жадьківського освітнього округу в черговий раз показали, що вони здатні виконувати покладені на них завдання, здатні згуртуватись і видати «на гора» все те найкраще, що є у кожного, показати свої таланти і обдарування, жагу до прекрасного. А разом з тим і порадувати людей гарними виступами, подарувати їм, хоч би на дві години, радість, задоволення, можливість забути про насущні проблеми та побоювання.
  На мою думку, звіт  художньої самодіяльності всього колективу Жадьківського освітнього округу відбувся на високому професійному рівні. Про що можна було судити зі схвальних відгуків глядачів, їх аплодисментів та вітань.
Голова ради
Жадьківського освітнього округу
Олександр Прут

Немає коментарів:

Дописати коментар